BEN KİMİM

Küçüklükten beri tasarım ve mimariye olan merakım meslek seçimi yapmamı kolaylaştırıp, yıllar öncesinden kendimi geliştirmeye başlamama olanak sağladı. Dış görünüşlerine bakıp içlerini hayal ettiğim daireler, yatlar gibi 3 boyutlu hacimler eğlenceli pratikler oldu benim için. Tasarıma olan bu ilgim özgür, araştırmacı ve çevreci yanlarım ile birleşince sürdürülebilir mimari konusundada kendimi gelistirmeye başladım, ve sizlerin istekleri doğrultusunda da sürdülebilir malzeme seçimlerimiz ile sınırları zorlama hevesi içindeyim.

Bu meslekte bir çok sektörle yaptğımız ortak çalışmalar ne kadar önemli ise insan ilişkileri de benim için bir o kadar önem taşımakta. Sizleri tanımak, isteklerinizi gerçekten anlamak, sizin istekleriniz ile kendi bilgi birikimim ve tasarımımı en güzel şekilde kombinlemek benim için tasarım sürecinin en önemli akışıdır. Konut projelerinde, o mekanda yaşayacak kişinin iç dünyasını gerek malzeme, gerek aydınlatma gibi bir çok farklı unsurla en doğru şekilde yansıtabilmenin yolu benim için sizleri tanımaktan geçer. Ticari alan tasarımlarımızda da o mekanda vakit geçirecek olan kişilere yaşatmak istediğimiz duygular ve deneyimler, yine sizlerle yapacağımız fikir alışverişleri ve güçlü iletişim sayesinde şekillenecektir.

EĞİTİM VE İŞ HAYATIM

2013 yılında İzmir Özel Amerikan Koleji’nden mezun olduktan sonra, keşfetmek için sabırsızlanan tarafım ile üniversite tercihimi Los Angeles’taki da Otis College of Art and Design’dan yana yaptım. Oradaki 1 senelik mimarlık eğitimimden sonra İtalyanın benim ve mesleğim için daha uygun bir ülke olduğuna karar verdim. Böylece Nuova Academia di Belli Arti Milano’da tasarım bölümüne başlayıp, 2018 yılında mezun oldum. İtalyanın tasarım, sanat, mimari ve ideoloji konusunda bana katacağı daha fazla şeyler olduğuna inandığım için Domus Academy’de İç Mimari ve Yaşam Alanları Tasarımı üzerine yüksek lisansımı bitirdim. Kaiyer hayatıma Milano’da Ark3p Architectural Office’taki staj tecrübem ile başladım ve bir süre orada çalıştım. Dış dünyayı keşvetmek için heveslenen tarafım kendi ülkemi düşünmeye başladığı için kazanımlarımı burada kullanmak üzere Türkiye’ye dönüş yaptım ve 2020 yılından beri İzmir Çeşme merkezli olarak bir çok farklı projede rol almaktayım.

Dalyanköy Villa

  • Lokasyon

    Çeşme/İzmir

  • Büyüklük

    661 m2 arsa 300 m2 kapalı alan

  • Proje İçeriği

    İç Mimari, Dış Cephe Giydirme